Facebook YouTube Google

Zasady adopcji

Zapoznaj się uważnie z opisem rasy, zastanów się czy akita jest psem dla Ciebie. Jeśli uważasz, że tak- napisz do nas :).
W szczególności prosimy Cię o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania

Miło Cię widzieć już tutaj. Zakładamy, że nie trafiłeś tu "na skróty" i że nie obca Ci jest lektura opracowań dot. charakteru, specyfiki rasy oraz chorób, które zdarzają się u akit. Jeśli jednak z jakichś powodów umknęły one Twojej uwadze, prosimy- pochyl się nad nimi przez chwilę zanim odpowiesz na nasze pytania.

Możesz skorzystać z formularza on-line, który został przygotowany dla osób zainteresowanych adopcją. Przejdziesz do niego (otworzy się okienko pop-up) po wybraniu przycisku , lub odpowiedzieć na pytania umieszczone poniżej i w formie tekstowej przesłać je do nas. Obydwie formy są równoważne, a Twoje odpowiedzi trafiają na nasz adres e-mail: kontakt@akity.pl

 

 1. Zacznijmy może od tego, po co Ci w ogóle pies? Jaki masz pomysł na życie z nim u boku? Kim/ czym ma być dla Ciebie?
 2. Którego naszego podopiecznego chcesz adoptować?
 3. Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit?
 4. Czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu?
 5. Jeśli w domu- czy teren posesji jest ogrodzony?, jeśli w mieszkaniu- które to piętro i czy jest winda?
 6. W jakiej miejscowości?
 7. Gdzie będzie miejsce psa (dom, mieszkanie, buda, kojec)?
 8. Czy w Twojej rodzinie były wcześniej zwierzęta? Jeśli tak, napisz nam kilka słów o nich.
 9. Czy obecnie w Twoim domu mieszkają jakieś zwierzęta, jakie?
 10. Czy w domu są dzieci? jeśli tak to w jakim wieku?
 11. Czy wszyscy członkowie Rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?
 12. Ile godzin dziennie pies będzie pozostawał sam?
 13. Ile razy dziennie będziesz wychodził z nim na spacer?
 14. Co się będzie działo z psem w czasie, gdy wybierzesz się z Rodziną np. na wakacje?
 15. Wiesz, że pies może żyć kilkanaście lat. Czy przemyślałeś dokładnie co się z tym wiąże? Jeśli nie to podpowiemy :) Problemem może być dłuższy wyjazd za granicę. Dzisiaj go pewnie nie planujesz, ale może za jakiś czas? Problemem może być pojawienie się malutkiego dziecka w Rodzinie, może też pojawić się alergia. Czy masz na takie okoliczności plan awaryjny, by Twój przyjaciel nie musiał ponownie szukać domu?.
 16. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk w nowym miejscu, być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd. Czy jesteś  gotowy to znieść?
 17. Czy Ty lub ktokolwiek z Rodziny jest uczulony na sierść lub ślinę psa?
 18. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteś na to przygotowany? Posiadanie psa wiąże się także zawsze z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciwkleszczowej itp. Czy jesteś gotowy ponosić te wydatki?
 19. Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? Uzasadnij wybór takiego żywienia.
 20. Czy zgodzisz się, by przedstawiciel fundacji podjechał z wizytą do Twojego domu? Wizyta przed i poadopcyjna to także punkt umowy adopcyjnej.
 21. Prosimy, podaj nam swoje dane do kontaktu: telefon, e-mail i jeśli chcesz - link do profilu na FB.

  Ponadto prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór umieściliśmy tutaj. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
  Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
  Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.

Konto bankowe:

Fundacja AWP
60–687 Poznań, Os. Stefana Batorego 18/28
Bank: PKO BANK POLSKI S.A.
IBAN: PL 82 1440 1387 0000 0000 1000 8875
SWIFT(BIC): NDEAPLP2

PayPal: poczta.akity@gmail.com

Gdy już się wszystko dobrze poukłada i zdecydujemy wspólnie o adopcji, przyjeżdżając po swojego przyjaciela przywieź ze sobą dla niego smycz i obrożę. Jeśli podróż do domu będzie długa - pomyśl też o misce z wodą.

Zastrzeżenie! Nie podpisujemy umów adopcyjnych jak również nie wydajemy psów osobom niepełnoletnim. Jeśli jesteś osobą poniżej 18 roku życia - prosimy o kontakt i rozmowę Twoich Rodziców bądź opiekunów prawnych.